whatsapp

Logar Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon boruları iki nedenden ötürü tıkanmaktadır. Bunlardan ilki, kullanıcı hatalarından kaynaklanan tıkanmalardır. Buna örnek vermek gerekirse, tuvaletlere atılan yabancı cisimler, suda erimeyen cisimler veya çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncaklar.

Kullanıcı hatasından kaynaklanan tıkanıklıklara basit tıkanıklık denilebilir. Basit kanalizasyon tıkanıklığı belirtileri bir anda ortaya çıkar. Yaşar Tesisat firması olarak biz, basit tıkanıklıkları robot cihazlarla ve deneyimli personel ile rahatlıkla açmaktayız. Firmamız basit kanalizasyon tıkanıklıklarını açarken hiçbir tadilat meydana getirmez.

Diğer tıkanıklık türü, kalitesiz malzemeden veya usta hatalarından kaynaklanan tıkanıklık türüdür. Bu gibi kanalizasyon tıkanıklıklarına kronik tıkanıklık denilebilir. Bunun gibi tıkanıklıklar kendini aniden belli etmez. Kanalizasyon hattı kullanılabilir ama zamanla sorunlar meydana gelir.

Kalitesiz malzeme kullanılması sonucunda, zamanla logar borusu çökebilmektedir. Üstünde bulunan toprağın ağırlığına dayanamayan kanalizasyon borusu, çökerek tıkanıklığa sebep olur.

Usta hatalarından kaynaklanan sorunlardan biri, kanalizasyon borusuna yeterli eğimi vermemesidir. Hatta bazı durumlarda logar borusuna ters eğim verildiği bile görülmüştür.

Bir diğer usta hatası ise; künk boru dediğimiz ve betondan yapılan boruların ek yerlerinde açıklık bırakmasıdır. Künk borularında conta bulunmaz ve logar borusunu döşeyen usta, ek yerlerinde açıklık bırakırsa, boru içindeki su toprağa sızar. Aynı zaman boru içine toprak girerek tıkanma meydana gelir.
Firmamız kanalizasyon açma işlemine başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile gerekli kontrolleri yapmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrol sonucunda, basit tıkanıklık veya usta hatasından kaynaklanan tıkanıklık olduğu tespit edilir.
Tıkanıklığın türüne göre gerekli cihazı kullanmaktayız. Basit tıkanıklıkları robot cihaz ile açmaktayız. Tıkanıklık açıldıktan sonra mutlaka kameralı görüntüleme cihazı ile ikinci bir kontrol yapmaktayız. Böylece tıkanıklığın tamamen açıldığından emin oluruz.
Usta hatalarından kaynaklanan tıkanıklıklarda, logar kuyusunun kapağı açılır. Şayet logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa, firmamız detektör ile logar kuyusunun yerini tespit etmektedir.
Logar kuyusu tespit edildikten sonra logar kuyusu dolmuşsa firmamız tarafından logar kuyusu temizlenir.
Logar borularında çökme veya logar borularının ek yerlerinden açıklık varsa, kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir. Bu gibi tıkanıklıklar robot cihazla çözülemez. Bunun için çöken logar borularının değiştirilmesi gerekir. Değiştirilemeyecek durumda olan logar boruları iptal edilir ve yeni kanalizasyon hattı döşenebilir.
Kanalizasyon açma işleminde bütün aşamaları firmamız kendi bünyesindeki personeller ile yapmaktadır.
Yaşar tesisat tarafından yapılan bütün onarımlar garanti altına alınmaktadır.

BİZE ULAŞIN

Tecrübeli teknik kadromuz ile güvenilir ve verimli ekip olma anlayışıyla; müşteri memnuniyeti ve kalite ile birlikte zamanındalık ilkerinden ödün vermeden ülke ve dünya standartlarına uygun olarak hizmet sunmaktayız.

 

 

Adres:  23 Nisan Mahallesi Kanlıca Sokak 1/A Keçiören/Ankara

Telefon: 

 0553 945 9606 - Tahsin Yaşar

0555 089 1010 - Ahmet Yaşar

Email:  info@ankarasukacaktespiti.com

 

ankarasukacaktespiti.com Yaşar Tesisat'ın Bir Markasıdır...

.

Copyright 2020 All rights reserved.
ankarasukacaktespiti.com