whatsapp

Kanalizasyon Tıkanıklığı

Genelde kullanım hatasından ortaya çıkan kanalizasyon tıkanıklığı, tuvaletlere suda erimeyen tuvalet kağıdı, ıslak mendil ve bez gibi cisimlerin atılması ile tıkanır.

Lavabolara yağ kalıntıları, yemek artıkları ve çay posalarının atılması
İş yeri kanalizasyonları kumaş parçaları, poşet gibi parçaların atılması
Tesisatın kaliteli malzemelerden yapılmaması ve çökme, çatlama, kırılma olması
Eğim hatasından tıkanıklık meydana gelebilir.
İnşaat ve harç malzemelerinin borularda yerleşmesi

Tüm bu sorunlar kanalizasyon tıkanıklığına neden olarak yaşam kalitesini düşürür.
Kanalizasyon tıkanıklığı açma işi eskiden son derece eziyetli ve zaman alıcı iken artık günümüzde robotlarla kısa sürede giderilmektedir. Kanalizasyon gideri tıkanması kanalizasyon boruları neden tıkanır çözümü nedir sorusunun cevabı kurumsal tesisat firmalarındadır.

Kırmadan robotla tuvalet gideri tıkanıklığı gideren ustalar sayesinde, kanalizasyona giden borularda biriken atıkların tıkanıklığı kısa sürede açılmaktadır. Tuvalet giderindeki tıkanıklığı makineyle kırmadan açan tesisatçı kadrosuyla İstanbul geneli servis hizmeti sunan firmamız, teknolojik cihazlarla her çeşit tıkalı boruyu açıp kırmadan tıkanıklık tespiti yapmakta ve profesyonel bir şekilde soruna müdahale etmektedir.
Tıkalı gider boruları öncelikle kameralı cihazlarla görüntülenir. Pimaş boru içerisini kamerayla görüntüleyip ardından temizleyen firmamız tıkanıklığa neden olan cismi öncelikle tespit eder. Tıkanıklığa neden olan cisme göre tıkalı gider borusu açma için makinelere uygun aparatlar takılır. Kırma, parçalama veya ezme yöntemi ile boruyu tıkayan cisimler çıkarılır. Giderler tazyikli su ile yıkanarak temizlenir. Tüm bunlar sadece tıkalı pimaş boruyu robotla açan tesisat firmasının yapabileceği iştir. Sıradan ustalara yaptırmak istenen tıkanıklıklarda tadilat masrafı çok olmakta, tıkanıklığı bulmak uzun sürmektedir.
Lağım çukuru veya foseptik çukuru lağım şebekesinin olmadığı alanlarda yapılan pis su depolarıdır. Zamanla lağım çukurları tıkanır ve taşarak sağlıksız ortamlara neden olur. Böyle bir durumda lağım çukuru tıkanıklığı açma işlemi yapılır. Lağım çukuru temizlik zamanı geldiğinde ihmal edilmemeli, kurumsal bir tesisat firması çağrılarak temizletilmelidir. Aksi taktirde kanalizasyon atıkları taşmaya başlayacak ve mikrop yayarak sağlığı tehdit edecektir.

Foseptik kuyusu tıkanıklığı açma ve temizleme işlemi vidanjör ile beraber yapılmaktadır. Pis atıklar ve dibe çöken kalıntılar vidanjör ve pompa ile çekilerek temizlenir. Lağım çukurları farklı hacimlerde olup temizlenme zamanı geçirilmemelidir. Genelde kırsal kesimlerde olan lağım çukurları alt yapının yeterli olmadığı durumlarda kanalizasyon giderlerinin biriktirildiği depolardır.
Kanalizasyon tıkanıklığı açan birçok firmayı piyasada görmek mümkündür. Sadece kurumsal firmaların robotlarla çalıştığı düşünüldüğünde, tesisatçı çağırmak için firma araştırması iyi yapılmalıdır. Hem daha kısa sürede hem kesin çözümler sunan firmalarla çalışmak çok daha hesaplı olacak sorundan kısa sürede kurtulmayı sağlayacaktır. Kanalizasyon logar yıkaması yapan tesisat firması sayısı oldukça azdır. Sadece kurumsal firmaların yapabileceği kanalizasyon tıkanıklığı açma ve boru temizleme hizmeti için bizlere ulaşabilirsiniz.Teknoloji çağı günümüzde artık her alanda makineler kullanılmakta, kanalizasyon tıkanıklığı ve diğer gider tıkanıklıklarında tespitler kamera ile kırmadan yapılmaktadır. Deneyimli ve cihazlar kullanan bir firma ile çalışmak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmeyi sağlar. Sıradan ustalarla çalışmak ise günlerce sorunla boğuşmaya ve daha fazla para ödemeye neden olur.
Tıkalı kanalizasyon borularını açmak için kimyasal kullanmak doğru değildir. Garantili ve kesin çözüm için tecrübeli bir tesisat firması çağrılmalıdır. Oldukça pahalı olan teknolojik cihazlara ise sadece kurumsal ve tecrübeli tesisat firmaları sahiptir. Herhangi bir kırma işlemi yapılmadan ve kırarken pimaş borulara zarar verme gibi bir durum yaşanmadan görüntüleme cihazları ile tıkanıklık nedeni tespit edilir ve robotlarla tıkanıklık kısa sürede açılır. Lavabo açıcı, kostik, çamaşır suyu, şampuan kullanmak, pompalama ile tıkanıklığı açmaya çalışmak bir sonuç vermez. İşinin ehli bir tesisatçı ise bina sahibinin gözleri önünde tıkanıklığı tespit eder, pimaş boru içlerini görüntüleyerek bina sahibine gösterir ve uygun aparatlarla kısa sürede boruları tıkayan cisimleri çıkarır. Profesyonel yardım alarak kanalizasyon tıkanıklığından en ekonomik şekilde kurtulmak en mantıklısıdır.

BİZE ULAŞIN

Tecrübeli teknik kadromuz ile güvenilir ve verimli ekip olma anlayışıyla; müşteri memnuniyeti ve kalite ile birlikte zamanındalık ilkerinden ödün vermeden ülke ve dünya standartlarına uygun olarak hizmet sunmaktayız.

 

 

Adres:  23 Nisan Mahallesi Kanlıca Sokak 1/A Keçiören/Ankara

Telefon: 

 0553 945 9606 - Tahsin Yaşar

0555 089 1010 - Ahmet Yaşar

Email:  info@ankarasukacaktespiti.com

 

ankarasukacaktespiti.com Yaşar Tesisat'ın Bir Markasıdır...

.

Copyright 2020 All rights reserved.
ankarasukacaktespiti.com